Kdo jsem?

Karolína Křížová

Tvůrkyně webů, která má zalíbení v brandingu. Web-designérka, která si ráda hraje v Adobe. Konzultantka, které jde o to, abyste uspěli. 

No ale taky máma, kterou baví pečení kváskového chleba, cestování a fotografování. 

email@karolinakrizova.cz

+420 733 571 614

Kdo jsem?

Můj příběh

7

Můj první web

Začínala jsem jako většina mých vrstevníků psaním osobního blogu. Tehdy jsme ještě používali blogovací platformy bez vlastních domén a většinu obsahu naštěstí nakonec dobrovolně vymazali.

Tam kde ostatní ukončili psaní blogu díky malé sledovanosti, či usoudili, že obsah není použitelný, já pokračovala směrem k tvorbě reálného vlastního blogu na WordPressu, kde jsem publikovala rozhovory s lokálními podnikateli.

Více než psaní blogu mě však bavila samotná tvorba tohoto webového prostředí a toto zjištění mě dostalo na cestu, po které právě kráčím.

7

Vzdělávání z Czechitas

Vždy jsem byla člověk, který se rád kouká za oponu a ví, jak věci fungují. Začala jsem se proto učit základy HTML a CSS na portálu W3schools.com.

Po tomto samostudiu jsem se přihlásila na kurz Tvořím web od A do Z, který v Ostravě pořádaly Czechitas. Čím více jsem se učila, tím více jsem věděla, že potřebuji rozumět i dalším oblastem tvorby webu.

Jasným směrem pro mě byla optimalizace pro vyhledávače a copywriting na webu, proto jsem navázala kurzy Úvod do SEO, Digitální Copywriting, SEO Copywriting a SEO pro WordPress.

7

První klientské weby

S dostatečnou znalostí pro postavení základního webu jsem začala pracovat s prvními klienty. Prvních pár webů jsem tvořila ještě zadarmo, abych si rozšířila své portfolio.

Ačkoliv jsem se zatím nikde nepropagovala a o mé práci věděla pouze má rodina a přátelé, začaly se kupit také první placené zakázky, které mě toho mnoho naučily.

7

Budování značky a Strategie

Když jsem se rozhlížela kolem sebe a na poptávku a přání stávajících klientů, všimla jsem si základního vzorce, který se často opakoval.

Začala jsem více přemýšlet o svém procesu a o tom, kam chci své klienty zavést a čeho jim pomoci dosáhnout. Mí klienti dělali svou práci kvalitně, ale v online světě se často neorientovali a chyběly jim podstatné souvislosti.

Vše prostě směřovalo k Brandingu a Strategii značky. Mým cílem bylo mým klientům poskytnout to, co opravdu potřebovali, aby se dokázali pohybovat směrem k vytyčenému cíli.

7

Kurzy a Zase Kurzy

Člověka, kterého jeho práce baví poznáte tak, že nerozlišuje pracovní dobu a volný čas. Místo románů čte knížky z oboru, místo seriálů sleduje Youtube videa o tvorbě webu a brandingu a na procházce poslouchá podcasty o businessu a seberozvoji.

To vše prokládá dobrým jídlem a dalšími kurzy. Neangličtináři snad nachvilku odpustí výpis kurzů s anglickými názvy, já se prostě většinu věcí učím anglicky.

Mezi mé nejnovější kurzy patří:

  • Principles of Presentation Design a Presentation design: Create a Professional Template od Katye Kovalenko,
  • Color Theory Applied to Online Projects od Jamese Ecclestona,
  • Introduction to UX Design od Ethana Parryho,
  • Logo Design: From Concept to Presentation od Sagiho Haviva,
  • Communicate with Confidence: Learn to Give Powerful Speechces od Kyoko Takeyama,
  • Digital Marketing Strategy: Build Your Online Presence od Alice Benham,
  • Contemporary Brand Identity: Using Verbal and Visual Branding od Michaela Johnsona a
  • The Art of Storytelling for Freelancers and Creators od Sun Yi.
7

Vizuální identita na webu

Samozřejmostí na mé cestě bylo také přidání tvorby vizuálních identit jako součástí brandingu pro mé klienty. Tak vznikla láska k mé oblíbené Adobe čtyřce: Photoshop, Ilustrator, XD a Lightroom.

7

Tady a teď

A jsme na konci mého příběhu a začátku toho vašeho. Jaké budou vaše další kroky záleží jen na vás. Pokud chcete využít mých služeb objednejte si konzultaci a pokud jste stejný nadšenec jako já, nebo začínáte, můžeme zajít na luxusní ledový čaj do Cafe innu.